Giełda kwiatowa – rośliny w hurtowych cenach

Giełda kwiatowa jest to miejsce, gdzie hurtownicy sprzedają kwiaty, zieleń cientą oraz doniczkową, a także dodatki florystyczne. Kwiaciarnie przeważnie zaopatrują swoje pracownie własnie na pobliskich giełdach kwiatowych. Są to przeważnie duże hale kwiatowe o obniżonej temperaturze, gdzie kwiaty nie rozwijają się oraz zachowują dłużej świeżość.

gielda-kwiatowa

Na giełdach kwiatowych poza halą z kwiatami dostępne są też boksy z dodatkami oraz akcesoriami florystycznymi. Takie wyposażenie kwiaciarni jest niezbędne do kompleksowej sprzedaży roślin, kompozycji czy aranżacji. Przedsiębiorcy mogą znaleźć na giełdzie praktycznie wszystko co potrzebują do prowadzenia swojego biznesu. Od papieru do kasy, poprzez wiaderka na wodę, wazony, szkło aż do kwiatów i dodatków dekoracyjnych. Giełda kwiatowa ma to do siebie, że ułatwia zakupy poprzez zgromadzenie potrzebnych florystom rzeczy w jednym miejscu.

Giedła kwiatowa – dla kogo?

Na giełdę kwiatową mają wstęp zarówno przedsiębiorcy, jak i detaliści. Różnica polega jedynie na tym, że przedstawiciele zawodu florysty muszą posiadać specjalną wejściówkę udokumentwującą posiadanie firmy. W przypadku braku takiej karty, wstęp na giełdę kwiatową jest płatny przy każdorazowej wizycie. Giełda kwiatowa otwarta jest dla detalistów o późniejszej godzinie. Przeważnie jest to 8 rano, kiedy większość hutrowników handlujących roślinnością ciętą zamyka swoje stanowiska. Pozwala to pojedynczym klientom korzystać z uroków bogatego asortymentu giełdy florystycznej, przy jednoczesnym zachowaniu zasad zdrowego rynku. Dlatego też klienci indywidualni dokonując zakupów na własną rękę płacą za towar po cenach detalicznych. Dodatkowo giełda kwiatowa otwierając się na klienta indywidualnego nie zmienia zasad sprzedaży swoich artykułów. Kwiaty sprzedawane są w paczkach, a rośliny doniczkowe w paletach. Czasem znajdą się stanowiska sprzeadjące pojedyncze kwiaty doniczkowe, jednak jest to żadkością. Giełda kwiatowa jest przede wszyskim miejscem dla przedsiębiorców, jednak detaliści i pasjonaci są również mile widziani, przy czy zasady dla nich są inne.

Kwiaty na Bakalarskiej
Kwiaty na Bakalarskiej

giełda kwiatów ciętych Warszawa

Hala kwiatowa
Hala kwiatowa

Giełda kwiatowa Wrocław

Giełda kwiatowa Kraków
Giełda kwiatowa Kraków

Balicka giełda kwiatowa

Giełda kwiatowa – jak robić zakupy?

Szukając określonych kwiatów, o specyficznej kolorystyce bądź pokroju warto wybrać się z samego rana. Giełdy kwiatowe otwierane są dla klientów około 4 rano. O tej godzinie ludzi jest mniej, a hurtownicy posiadają jeszcze nieprzebrany towar. W przypadku mniej wymagających zakupów godzina przybycia może oscylować ok 6-7 rano. Warto pamiętać, że około 8 rano giełda kwiatowa otwiera drzwi klientom indywidualnym, co może powodować większy tłok oraz kolejki przy niektórych staowiskach.

Warto pamiętać, że dostawcy nie zawsze wystawiają cały posiadany towar. Giełda kwiatowa posiadają swoje chłodnie, a hurtownicy mają dostawę jedynie raz bądź dwa razy w tygodniu. Jeśli zależy Ci na konkretnych kwiatach warto je zakupić wcześniej, nawet w dniu dostawy. Jeśli termin realizacji Twjego zamówienia jest jednak odległy, warto wstrzymać się z zakupem kilka dni, gdyż kwiaty przechowywane na giełdzie kwiatowej, będą w lepszej kondycji od tych trzymanych w kwiaciarni.