koperta z kwiatami

Flower box – jak zrobić?

Flower box koperta(flower envelope) to inne spojrzenie na coraz popularniejsze flower box’y. Flower box koperta z kwiatami znakomicie nadaje się na prezent. Koperta nadaje niepowtarzalny kształt kompozycji, w której można umieścić zarówno kwiaty żywe jak i sztuczne. Flower box w krótkim czasie stał się bardzo popularny. Jest to znakomita opcja na prezent. Bardzo elegancka i łatwa w utrzymaniu, jak i w transporcie. Często wręczając kwiaty w klasycznej formie bukietu zapominamy, że obdarowana osoba musi z nimi jeszcze dojechać do domu oraz dostarczyć im wody w ciągu dnia. Flower box koperta świetnie sprawdza się w takich sytuacjach. Kwiaty mają stały dostęp do wody, jest to bardzo poręczna kompozycja, a przede wszystkim prezentuje się bardzo wytwornie.

flower box kwiatowa diy

Koperta kwiatowa – krok po kroku

Chcesz stworzyć kopertę kwiatową w kilku krokach? Świetnie trafiłeś. Pokazuję jak łatwo jest wykonać kopertę z kwiatami na każdą okazję i dla każdego. Nie potrzeba wielkich umiejętności aby stworzyć flower box w kształcie koperty. Potrzeba tylko kilka podstawowych produktów w dowolnych kolorach i w dowolnym stylu. Wszystko zależy od tego na jaką okazję chcemy stworzyć kopertę kwiatową. Charakter dekoracji zależy od naszych upodobań oraz od tego komu chcemy ją podarować. Koperty kwiatowe w niebieskich i różowych odcieniach znakomicie sprawdzą się dla przyszłych mam na baby shower, bądź na urodziny czy chrzciny. Te bardziej stonowane w kolorach białym, szarym czy granatowym sprawdzą się świetnie jeśli zastanawiasz się co kupić dla promotora na obronę pracy. Eleganckie koperty kwiatowe nadają się również na prezent dla nauczyciela w dniu jego święta oraz na koniec roku szkolnego w ramach podziękowania. Są znakomitą alternatywą dla bukietów kwiatowych na imieniny czy urodziny. Na pewno nie jedna mama również ucieszy się z koperty kwiatowej wykonanej własnoręcznie. Flower box koperta dostępny jest w wielu kolorach z różną wyściółką, przez co tworzone kompozycje mogą przyjmować dowolny charakter, który warto podkreślić dedykowanymi dodatkami.

Koperta kwiatowa – potrzebne materiały

  • flower box koperta
  • sucha gąbka florystyczna
  • sztuczne kwiaty
  • celofan
  • nożyk florystyczny / nóż do gąbki
  • cążki do drutu

Materiały dostępne na sklep.asflor.pl

koperta z kwiatami diy

Flower box koperta – DIY

Przytnij gąbkę na wymiar koperty, aby weszła na sztywno. Zabezpiecz ją celofanem i umieść w kopercie. Przytnij sztuczne kwiaty cążkami do drutu na odpowiednią wysokość. W środku łodyg sztucznych kwiatów znajduje się drut, dlatego zwykłe nożyczki oraz nóż nie sprawdzą się do ich skrócenia. Docinając łodygi pamiętaj o różnorodności. Kompozycja powinna wyglądać naturalnie, dlatego niektóre łodygi zostaw dłuższe, a pozostałe przytnij krócej. Zastosowanie różnych wysokości w kompozycji doda jej profesjonalnego wyglądu. Zastosuj niewidzialny punkt zbieżności łodyg. Dzięki temu koperta kwiatowa będzie spójna, eksponując każdy jej element w odpowiedni sposób. Upewnij się, że cała gąbka jest zakryta i nie ma prześwitów w kompozycji. Tak skończoną kopertę kwiatową udekoruj według uznania. Ja dodałam wstążkę. Ty możesz postawić na małe dodatki nadające charakter okazji, na jaką jest przeznaczony flower box.

Koperta kwiatowa może być również wykonana z kwiatów żywych, wtedy suchą gąbkę należy wymienić na mokrą, a do przycinania kwiatów użyć nożyk florystyczny.

Dodaj komentarz