Szkolenia florystyczne

Szkolenia florystyczne dzielą się na trzy główne kategorie:

  • kursy florystyczne
  • szkoły florystyczna
  • warsztaty florystyczne

W zależności od tego, czego chcesz się nauczyć oraz czego potrzebujesz takią opcję powinieneś wybrać. Warto jednak porządnie się nad tym zastanowić. Wszystko zależy od budżetu jaki chcesz przeznaczyć na szkolenia florystyczne, czy wiążesz przyszłość z tym zawodem, czy może robisz to jedynie z pasji i nie masz zamiaru otwierać później pracowni, czy kwiaciarni.

Szkolenia florystyczne roczne, czyli szkoła policealna jest darmowa. Taka opcja znakomicie sprawdzi się dla tym z małym budżetem. Wszystkie materiały na takim szkoleniu są dostarczane przez szkołę, a na ilość godzin teoretycznych oraz rodzaj materiału na jakim będziemy pracować nie mamy wpływu. Szkolenia florystyczne państwowe kończą się egzaminem, po którego ukończeniu dostaje się papiery zawodowe oraz tytuł florysty. Druga opcja szkolenia florystycznego to kursy. Kursy mogą być również roczne, z podziałem na podstawowy, zaawansowany oraz mistrzowski. Istnieją również kursy okolicznościowe, gdzie uczą wykonywania poszczególnych dekoracji. W przypadku kursów florystycznych mamy jednak możliwość wybrania tego, który ma więcej teorii bądź praktyki, a na jednodniowych warsztatach mamy z kolei możliwość wyboru tego co chcemy się nauczyć.

Kursy florystyczne
Kursy florystyczne

Sprawdź dostępe kursy w Twojej okolicy

Warsztaty florystyczne
Warsztaty florystyczne

wolne miejsca

Szkoły florystyczne
Szkoły florystyczne

Szkoły zawodowew Twoim mieście

Szkolenie florystyczne – jakie wybrać?

Przed wyborem szkolenia florystycznego musimy najpierw określić budżet oraz cel. Dla pasjonatów oraz wiecznych amatorów polecam jednoroczne szkoły florystyczne, które uczą zwodu oraz dają podstawowe pojęcie o układaniu kwiatów w kompozycjach i bukietach. Na takim szkoleniu nauczymy się również rozpoznawania materiałów technicznych oraz przyborów florystycznych. Dużą wage w szkołach policealnych skupia się teorii oraz poznawaniu materiału roślinnego. Włącznie z polskimi i łacińskimi nazwami kwiatów oraz ich pielęgnacją.

Szkolenia florystyczne płatne, czyli kursy florystyczne większą uwagę skupiają na wykonywaniu kompozycji roślinnych oraz na aspektach techniczynych i estetycznych. Są one bardziej ukierunkowane na osoby po kierunku florystyka, które chcą pracować w zawodzie florysty. Podstawowy kurs poprzedza ten zaawansowany, jednak warto powiedzieć, że semest takiego szkolenia jest dość kosztowny, a ilość godzin spędzonych na pracy z kwiatami waha się w granicach 80ciu godzin. Można oczywiście na szkolenie florystyczne płatne zapisać się bez podstawowej wiedzy, jednak szkoła florystyczna daje bardzo dobre podłoże do dalszej nauki.