Materiały techniczne

Przybory florystyczne jak i materiały florystyczne to coś, bez czego nie obejdzie się żaden artysta. Są to przeważnie druty, gąbki, taśmy czy elementy konstrukcji. Wszystko to sprawia, że piękne kompozycje kwiatowe jak i duże rozłożyste bukiety zachowują swój kształt i formę. Materiały techniczne są potrzebne na etapie produkcji i wszystkie należy estetycznie zamasakować. Umiejętność pracy z kwiatami to również dobre dobieranie materiałów pomocniczych oraz znakomita ich znajomość.

Florystyczne “Must know”

Podobają Ci się aranżacje kwiatowe na instagramie czy facebooku? Chcesz zostać florystą, bo ten zawód kojarzy Ci się z pięknymi wrażeniami? Dobrze, że jesteś. Wyjaśnię tutaj, że nie wszystko złoto co się świeci. Możliwość patrzenia na kwiaty całymi dniami to sama przyjemość – zgadzam się! Praca z nimi? Niekoniecznie. Warto wiedzieć co niesie ze sobą praca florysty, jakie są konsekwencje trzymania rąk w wodzie przez cały dzień, walka z ciernistą różą czy poranne wstawanie. To tylko kilka problemów, jakie napotyka florysta na swojej drodze usłanej kwiatami. Jeśli jesteś tutaj, bo przyświeca Ci pasja, to w żadnym razie nie rezygnuj. Wręcz przeciwnie. Korzystaj z mojego doświadczenia i zaglądaj częściej 🙂

Narzędzia florystyczne

Każdy florysta wie co jest mu potrzebne do pracy. Bez narzędzi florystycznych nie jest w stanie porządnie i sumiennie wykonać swojej pracy. Podstawowym narzędziem każdego florysty jest mały nożyk do podcinania kwiatów. Ostry i poręczny sprawdzi się w wielu sytuacjach. Od niego się zaczyna cała lista. Sekator do grubych łodyg, sekator do łodyg zdrewniałych, cążki do drutu i wiele wiele innych. Najważniejsze jednak w pracy, są narzędzia florystyczne wysokiej jakości. Należy również o nie dbać, gdyż soki roślin i żywica potrafią nieźle ubrudzić narzędzia. Nie stosując się do prostej zasady dbania o sprzęt, będziemy zmuszeni do wymiany narzędzi niezwykle często. A po co?